Windykacja Jelenia Góra

Doskonale wiemy, jak nieuregulowana faktura zakłóca bądź nawet uniemożliwia działalność Twojego biznesu.

Windykacja Jelenia Góra — kiedy zleceniodawca nie płaci

Spotkanie biznesowa, oferta, umowa. Wszystko wyglądało pięknie, do momentu wystawienia faktury. Termin płatności minął, a Ty nie wiesz co robić. Czekać, dzwonić? Nie rezygnuj z odzyskania swoich pieniędzy, niezależnie od tego, czy chodzi o kilkadziesiąt złotych, czy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Walcząc o opłacenie należności, szanujesz swoją pracę i swoje pieniądze. Udowodnimy Ci, że warto. Odzyskamy Twoje wynagrodzenie.

Windykacja należności Jelenia Góra i okolice

Pomagamy przedsiębiorcom na terenie Jeleniej Góry, jak i całego Dolnego Śląska. Klienci często zastanawiają się, czy gra jest warta świeczki, szczególnie przy mniejszych sumach. Nasza odpowiedź zawsze brzmi:tak. Nie chodzi bowiem o kwotę na fakturze, ale o zwykłą ludzką uczciwość. Przykładowo, jeśli 100 przedsiębiorców zbagatelizuje nieopłaconą fakturę na kwotę 500 zł, nieuczciwy zleceniodawca “zaoszczędzi”dzięki temu 50 000 zł. Taka kwota wygląda już inaczej prawda?

Windykacja Jelenia Góra — dowody to podstawa

Sprawa jest stosunkowo prosta, gdy obie strony podpisały umowę. Niestety, początkujący przedsiębiorcy, są zbyt ufni. I często nie sporządzają odpowiedniego dokumentu. A po wykonaniu zlecenia i przesłaniu faktury kontakt się urywa. Klient nie odpisuje na e-maile ani nie odbiera telefonu. Czy w takim przypadku, jest szansa na odzyskanie należności. Tak, pod warunkiem, że klient dostarczy nam dowody przyjęcia zlecenia przez zleceniodawcę, np. w postaci korespondencji e-mailowej albo na komunikatorze internetowym. Czasy się zmieniają i materiały dowodowe również. Jedno pozostaje niezmienne — niezbędne są dowody.

Windykacja należności Jelenia Góra

Skuteczna windykacja? Dla nas to ostateczność. Naszym celem jest bowiem doprowadzeniem do sytuacji win-win. Takiej, w której obie strony podadzą sobie ręce i zażegnają spór. Zanim wejdziemy na drogę sądową, próbujemy załatwić sprawę polubownie. Dlatego najczęściej prosimy naszego klienta o wysłanie ostatniego e-maila z informacją o zamiarze podjęcia kroków prawnych. Następnie wysyłamy przedsądowe wezwanie do zapłaty, zachęcając dłużnika do kontaktu i wyjaśnienia sprawy. Jeśli dłużnik nie wykazuje dobrej woli, uporczywie unika kontaktu, podejmujemy konkretne działania. Wnosimy sprawę do sądu, robimy wszystko, by jak najszybciej odzyskać Twoje pieniądze. Jak pewnie się domyślasz, są dłużnicy, którzy za nic mają postanowienie sądu i nie stosują się do wyroku. Wówczas jedynym wyjściem jest wszczęciu postępowania egzekucyjnego.

Skuteczna windykacja

Windykacja, czyli ściągniecie długu przez komornika, to ostatni etap, jeśli chodzi o ściągnięcie długu.
Jeśli Twój klient ogłosił upadłość firmy, pomożemy Ci przejść przez wszystkie formalności. Zgłosimy wierzytelności, zarówno te powstałe przed ogłoszeniem przez dłużnika upadłości, jak i te, których termin uregulowania, jeszcze nie upłynął. Bez względu na to, jaka jest sytuacja oraz ile czasu upłynęło, zrobimy wszystko, by odzyskać Twoje pieniądze. Wiemy, że jako przedsiębiorca, również masz swoje zobowiązania, dlatego błyskawiczne ściągnięcie długu, to nasz priorytet. Czasem wystarczy przedsądowe wezwanie do zapłaty, by obie strony mogły spokojnie porozmawiać i ustalić warunki spłaty należności. Jeśli jednak sprawa jest poważniejsza, nie cofamy się przed radykalnymi krokami. A wszystko dlatego, że zawsze dbamy o interesy naszych klientów. Jeśli masz problem z wyegzekwowaniem zapłaty, możesz przestać się martwić. Odzyskamy pieniądze, które Ci się należą.

Skontaktuj się z nami
OWO Adwokaci

biuro@owo-adwokaci.pl

Adwokat Artur Obarzanek

tel: +48 606 371 452

Adwokat Aleksandra Włodarczyk - Ochenkowska

tel: +48 794 984 811

Adwokat Kamil Ochenkowski
tel: +48 605 167 551

Formularz kontaktowy
phone-handsetcrossmenuarrow-right