O nas

W naszej kancelarii OWO Adwokaci tworzymy unikalne połączenie zupełnie odmiennych osobowości, które w synergicznym działaniu przynoszą niezwykłe rezultaty. Każdy z nas posiada swój indywidualny wkład, inwencję i talent. Każdy z nas działa w odmienny sposób, dzięki czemu z dumą możemy stwierdzić, że Klienci odnajdują w naszej kancelarii odpowiedniego dla siebie partnera do współpracy.
.

Artur Obarzanek

Adwokat
PO TWOJEJ STRONIE
.

Aleksandra Włodarczyk – Ochenkowska

Adwokat
SIŁA SPOKOJU
.

Kamil Ochenkowski

Adwokat
PO PIERWSZE – SKUTECZNOŚĆ

Nasz zespół

.
.

Dominika Pawiłojć

Adwokat
BLISKO CIEBIE
.

Elżbieta Świderska

Aplikant adwokacki
.

Natalia Wójcik

Asystent adwokata

Artur Obarzanek

.

Zostałem adwokatem właśnie z racji możliwości faktycznej ochrony praw każdego człowieka. W codziennej pracy stawiam na to, by Twój interes był zawsze należycie zabezpieczony. Kiedy podejmuję się prowadzenia sprawy – angażuję się w nią na sto procent. Staje się ona Naszą sprawą, a nie wyłącznie Twoją. Jako cel stawiam sobie uzyskanie satysfakcjonującego Nas wyniku i dążę do jego osiągnięcia wszystkimi dostępnymi środkami.

Żadna sprawa nie ma jednego rozwiązania, dlatego przede wszystkim analizuję możliwe scenariusze by wybrać najlepsze dla Ciebie opcje i dostosować do tego wyboru strategię działania. Kiedy trzeba – jestem bezwzględny i twardo walczę w sądowych sporach. Gdy warto wybrać polubowne rozstrzygnięcia – negocjuję i zawieram ugody. Zawsze jednak kieruję się Twoim interesem i wspólnymi ustaleniami.

Jestem osobą otwartą i bezpośrednią. Moi klienci wiedzą, że współpraca ze mną to nie kontakt z wyniosłym prawnikiem, lecz z konkretnym i rzetelnym partnerem. Mam świadomość tego, że prawo jest często bardzo niejasne i zawiłe, dlatego wykorzystuję swoją wiedzę i doświadczenie, by czynić je dla Ciebie prostym i przejrzystym.

Specjalizuję się w sprawach karnych, gdzie występuję, jako obrońca oskarżonych lub pełnomocnik pokrzywdzonych oraz w sprawach dotyczących odszkodowań. Zajmuję się również rejestracją i obsługą prawną spółek prawa handlowego.

Prywatnie jestem osobą bardzo towarzyską. Napędzają mnie przyjaźnie i aktywne spędzanie czasu. Interesuje się historią i sportem.

Aleksandra Włodarczyk – Ochenkowska

.

Wykonując zawód adwokata kieruję się głównie trzema zasadami, które stanowią podstawę mojej pracy i wynikają z mojego głębokiego przekonania. Zasadami tymi są rzetelność, skuteczność i elegancja. Dbam o najwyższą jakość świadczonych przeze mnie usług, dlatego też wnikliwie analizuję każdą sprawę i udzielam Klientom pełnej, merytorycznej informacji. W sprawach, w których jest to możliwe, zawsze zachęcam Klientów do podjęcia próby ugodowego zakończenia sporu. Za cel stawiam sobie bowiem rozwiązywanie problemów moich Klientów i prowadzenie ich spraw w sposób, który zaoszczędzi im trudnych emocji, zrywania relacji i palenia mostów. Wierzę, że dzięki mojej wiedzy, umiejętnościom i talentom, przy pomocy siły spokoju i rzeczowego argumentu, możemy ostatecznie osiągnąć razem więcej, niż w przypadku natychmiastowego podejmowania aktywnej walki.

Jako że spory między ludźmi są stare jak świat i wciąż będą powstawać nowe, instytucja sądu z pewnością nie zostanie całkowicie wyparta przez pokojowe rozwiązania wypracowane przez strony. W sytuacjach zatem, w których konieczne staje się wystąpienie na drogę postępowania sądowego, staję ramię w ramię z moimi Klientami, działając w ich najlepszym interesie i broniąc ich praw. Na sali sądowej kluczowe jest dla mnie reprezentowanie moich Klientów w sposób merytoryczny i elegancki, co wymaga wnikliwej wiedzy prawnej, jak również znajomości faktów dotyczących danej sprawy.

Zajmuję się głównie szeroko pojętymi sprawami cywilnymi, w tym z zakresu prawa rodzinnego, czy też obsługi przedsiębiorców. Sporządzam dla Klientów projekty różnego rodzaju porozumień i umów, ujmując w nich szeroką perspektywę potencjalnych możliwości i zagrożeń. Słucham, analizuję i działam.

Kamil Ochenkowski

.

Swoją relację z Klientami zawsze rozpoczynam od ustalenia celów i korzyści na których nam zależy. Następnie każde swoje działanie podporządkowuję wykonaniu swojego zadania – wszystko ma działać, jak w szwajcarskim zegarku. Zależy mi na prostym, zrozumiałym dla Klienta przekazie, rzetelnym przedstawieniu opcji i szans na powodzenie. Nie boję się mówić o ryzyku i ewentualnych konsekwencjach wybranej strategii i kosztach z tym związanych.

Wierzę, że wysoka jakość świadczonych usług, dyskrecja i pragmatyczne podejście do sprawy zapewnia doskonałe rezultaty w prowadzeniu każdej sprawy.

Jako adwokat nie tylko znam się na prawie, ale jestem jego pasjonatem. Pasję tę z największą przyjemnością realizuję na sali sądowej, odważnie i z zaangażowaniem walcząc o interesy swoich Klientów. Doskonała znajomość akt sprawy i rzetelne przygotowanie do rozprawy, jak również proaktywna i błyskotliwa postawa potrafi rozstrzygnąć losy postępowania.

Adwokat Biznesu

Poza obsługą Klientów indywidualnych w szerokiej gamie postępowań przedsądowych i sądowych, zajmuję się kompleksową obsługą przedsiębiorców, w tym przede wszystkim prowadzeniem sporów gospodarczych.

Dla moich Klientów identyfikuję potencjalne problemy, zapobiegam powstawaniu nowych, określam ryzykowne obszary działalności.

Relacje pomiędzy mną a obsługiwanymi firmami postrzegam jako relację przedsiębiorca- przedsiębiorca, dzięki której obie strony mogą realizować swoje misje.

Dominika Pawiłojć

.

Jako adwokat zajmuję się sprawami cywilnymi, w szczególności zaś sprawami z zakresu prawa rodzinnego, między innymi jak rozwody, postępowania o alimenty, władzę rodzicielską, kontakty z dziećmi, czy podziały majątku wspólnego. Prawo rodzinne to szczególna i delikatna dziedzina prawa, której praktykowanie wymaga nie tylko posiadania specjalistycznej wiedzy prawniczej, ale przede wszystkim doświadczenia, jak również taktu i umiejętności łagodzenia konfliktów. Tam, gdzie jest to możliwe, staram się wyciszać negatywne emocje, jednocześnie dostarczając swoim Klientom należnego im wsparcia. Zdaję sobie bowiem sprawę, że spory sądowe, których przedmiotem jest rozwód albo szeroko rozumiane kwestie związane z opieką nad dziećmi i finansowaniem ich potrzeb,  są niezwykle trudne dla ich uczestników z uwagi na wiążące się z nimi obawy i strach, ale także z uwagi na sytuacje życiowe, które je powodują.

Moim Klientom oferuję nie tylko profesjonalizm i wysoką jakość świadczonych usług, ale również czas, co pozwala mi poznać ich problemy i dobrać odpowiednią ścieżkę do ich rozwiązania. W mojej pracy nie skupiam się jedynie na formalizmie związanym z procesem sądowym, ale przede wszystkim dążę do tego, żeby zabezpieczyć interes klienta oraz interes małoletniego dziecka. Realizacja dobra dziecka jest bowiem naczelną zasadą prawa rodzinnego, o której nigdy nie zapominam. W prowadzeniu spraw rodzinnych pomaga mi również osobiste doświadczenie życiowe- jako matka dwójki dzieci jestem w stanie doskonale rozpoznawać i wyważać potrzeby małoletnich, o których następnie rozstrzyga sąd.

Rzetelnie oceniam szanse, kiedy jest taka możliwość – proponuję rozwiązania ugodowe. Nigdy nie działam schematycznie – każdy klient i jego sprawa wymagają indywidualnego podejścia, które oferuję.

Elżbieta Świderska

.

Moim największym marzeniem z dzieciństwa było zostanie adwokatem. Z zapartym tchem analizowałam wszystkie medialne sprawy. Prawo jest nie tylko moim wykształceniem ale również pasją. Zawsze chciałam wspierać ludzi, na których już z góry był wydany wyrok. W naturze człowieka leży szybkie ocenianie innych osób i ich czynów. Największe emocje niewątpliwie budzą sprawy z zakresu prawa karnego, w których mamy do czynienia z przestępstwami przeciwko mieniu i życiu. W takich sytuacjach pokusa szybkiego wskazania i ukarania winnego jest bardzo duża. Nie wolno nam jednak zapominać, że każdy człowiek zasługuje na uczciwy proces i dostęp do pomocy prawnej.

Obecnie jestem aplikantem adwokackim przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Wałbrzychu. Stale zdobywam doświadczenie, aby jak najlepiej przygotować się do przyszłej pracy jako adwokat i umożliwić sobie osiągnięcie wyznaczonych celów.

Jestem osobą ambitną i lubiącą pracować w zespole. Najlepiej się czuję, gdy mam wszystko zorganizowane i pod kontrolą. Zawsze stawiam sobie cel, do którego konsekwentnie dążę. Do moich zainteresowań należy prawo rodzinne, pracy oraz karne. Jestem na samym początku mojej zawodowej drogi, jeszcze dużo pracy i wysiłku przede mną ale uważam, że dla zobaczenia satysfakcji Klientów po wygranej sprawie – warto.

Natalia Wójcik

.

Jestem studentką czwartego roku prawa na Wyższej Szkole Prawa we Wrocławiu.
O podjęciu tego kierunku zdecydowała przede wszystkim chęć niesienia pomocy prawnej wszystkim, którzy jej potrzebują, a nie posiadają odpowiedniej wiedzy oraz kompetencji aby zmierzyć się sam na sam ze swoimi problemami, dlatego w przyszłości chciałabym zostać adwokatem. Interesuję się głównie prawem rodzinnym oraz karnymi właśnie w tych dziedzinach chciałabym się w przyszłości specjalizować.

Współpraca z kancelarią adwokacką pozwoliła mi na szersze zrozumienie prawa ze strony praktycznej, jak również na świadomy wybór dziedzin, w których czuję się najlepiej. Z dużym zaciekawieniem przyswajam niezbędne informacje i wskazówki. Dzięki temu zdobyłam dużo przydatnej wiedzy oraz doświadczenia w wielu gałęziach prawa. Cechuje mnie odpowiedzialność oraz dobra organizacja pracy, a powierzone mi zadania wykonuję z dużym zaangażowaniem i dokładnością.

Jestem otwarta na nowe doświadczenia, które zaowocują w przyszłości.

Skontaktuj się z nami
OWO Adwokaci

biuro@owo-adwokaci.pl

Adwokat Artur Obarzanek

tel: +48 606 371 452

Adwokat Aleksandra Włodarczyk - Ochenkowska

tel: +48 794 984 811

Adwokat Kamil Ochenkowski
tel: +48 605 167 551

Formularz kontaktowy
phone-handsetcrossmenuarrow-right