Obsługa prawna obiektów noclegowych

Realizujemy kompleksową oraz profesjonalną obsługę prawną na rzecz podmiotów prowadzących pensjonaty, hotele i inne obiekty noclegowe.

Główna siedziba naszej kancelarii znajduje się w Jeleniej Górze, a zatem w pobliżu tak znanych i popularnych turystycznie miejscowości, jak Karpacz, czy Szklarska Poręba, dzięki czemu mamy możliwość obserwowania branży hotelarskiej z bliska. W swojej pracy nie ograniczamy się jednakże do rynku lokalnego, ponieważ obsługę prawną oferujemy przedsiębiorcom prowadzącym biznes hotelarski w całej Polsce – w tym dla kurortów nadmorskich, jak i stricte górskich.

Dotychczasowa współpraca z naszymi Klientami prowadzącymi zarówno hotele, jak i pensjonaty pozwoliła nam na szczegółowe zapoznanie się ze specyfiką tego rodzaju działalności gospodarczej, z jej największymi wyzwaniami, problemami, jak również potencjalnymi kierunkami rozwoju, jakie warto wytyczać będąc w stałym kontakcie z zaufaną kancelarią adwokacką. W swojej pracy wspieramy zarówno właścicieli i dzierżawców obiektów hotelowych, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą w zakresie wynajmu krótkoterminowego.

Obsługa prawna obiektów noclegowych – na czym polega?

Nasza kancelaria zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług prawnych dla wszystkich osób działających w sektorze turystyki i hotelarstwa. Przygotowujemy dla naszych Klientów regulaminy obiektów hotelowych, umowy z pracownikami oraz podwykonawcami, w tym również pełną dokumentację związaną z polityką RODO. Obsługa prawna hoteli, czy pensjonatów wymaga również niejednokrotnie sporządzania wezwań do zapłaty, opinii umów, prowadzenia negocjacji z kontrahentami, a także inicjowania postępowań sądowych wynikających z potencjalnych sporów. W Kancelarii OWO Adwokaci zdajemy sobie sprawę, że dla przedsiębiorców najważniejszy jest spokój ducha związany z przekazaniem części istotnych kwestii jego przedsiębiorstwa w odpowiedzialne i kompetentne ręce. Dlatego też przygotowując wszelkiego rodzaju umowy – czy to umowy dzierżawy hotelu, bądź pensjonatu, czy też umowy związane z zakazem konkurencji – wsłuchujemy się w potrzeby Naszych Klientów, aby dostarczone przez nas rozwiązania prawne były w pełni satysfakcjonujące i skrojone na miarę.

Co jeszcze wchodzi w skład prawnej obsługi hoteli oraz pensjonatów?

Poza bieżącą obsługą prawną obiektów noclegowych, oferujemy naszym Klientom wsparcie w sytuacjach kryzysowych i dynamicznych, jak miało to miejsce chociażby z uwagi na szczególne przepisy wprowadzone w Polsce dotyczące przeciwdziałania skutkom pandemii Covid-19. Wówczas byliśmy w stanie w bardzo krótkim czasie dostarczyć naszym Klientom niezbędnych informacji i wskazać im najkorzystniejsze rozwiązania.

Oferta obsługi prawnej obiektów hotelowych, z uwagi na jej wyjątkowość, nie kończy się na wyżej wymienionych obszarach. Jako profesjonaliści starający się myśleć zawsze o kilka kroków w przód, mamy świadomość, że dla właścicieli prężnie działających hoteli, czy innych obiektów noclegowych, niezwykle istotny jest wypracowany przez lata prestiż i uznanie wśród klientów. Dlatego też wspieramy naszych Klientów również w takich dziedzinach, jak ochrona prawna znaku towarowego przedsiębiorstwa noclegowego, czy dbałość o prawne aspekty przejawów nieuczciwej konkurencji na danym rynku. Oferujemy kompleksowe przeprowadzenie procedury rejestracji znaku towarowego w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej, której zwieńczeniem jest uzyskanie prawnej ochrony znaku towarowego danego przedsiębiorstwa, dzięki czemu może ono uchronić się od niepożądanych działań konkurencji.

Dlaczego warto skorzystać z obsługi prawnej hoteli i pensjonatów?

Korzystając z usług naszej kancelarii, nasi Klienci otrzymują gwarancję zadowolenia oraz pewność, że wszelkie sprawy powierzane są w najlepsze, fachowe ręce, zaś obsługa prawna realizowana jest na najwyższym poziomie.

Korzyściami, jakie płyną z powierzenia Kancelarii OWO Adwokaci obsługi prawnej hotelu, czy pensjonatu, są m.in. kompleksowe i spójne usystematyzowanie wszelkiej dokumentacji prawnej w przedsiębiorstwie, uniknięcie niechcianych działań sprzecznych z prawem, maksymalne zminimalizowanie ryzyka, jakim jest działanie niezgodne z prawem, czy też aktualne dostosowywanie regulacji obiektów do norm prawnych.

Wszystkich przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą w zakresie prowadzenia obiektów hotelowych zachęcamy do skorzystania z profesjonalnych, rzetelnych i indywidualnie opracowywanych ofert obsługi prawnej OWO Adwokaci. W przypadku, w którym bylibyście Państwo zainteresowani bardziej szczegółowymi informacjami na temat dostępnych pakietów obsługi prawnej, prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy, a wówczas będziemy mogli przesłać Państwu naszą ofertę.

Skontaktuj się z nami
OWO Adwokaci

biuro@owo-adwokaci.pl

Adwokat Artur Obarzanek

tel: +48 606 371 452

Adwokat Aleksandra Włodarczyk - Ochenkowska

tel: +48 794 984 811

Adwokat Kamil Ochenkowski
tel: +48 605 167 551

Formularz kontaktowy
phone-handsetcrossmenuarrow-right