Adwokat Prawa Rodzinnego

Jest to dziedzina, w której Klient powinien w sposób szczególny polegać na swoim adwokacie. Sprawy rodzinne potrafią być skomplikowane, ale przede wszystkim obciążone dużym bagażem emocjonalnym.

Adwokat do spraw rozwodowych Jelenia Góra

Jeśli jesteś na tej stronie, to znaczy, że czeka Cię jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu — rozwód. A być może ustalenie opieki nad dzieckiem i alimenty. Czy rozwód bez zatrudniania adwokata jest możliwy? Oczywiście, ale tylko wtedy, gdy małżonkowie są zgodni i wszystko wcześniej ustalili. Niestety, takich spraw jest w Polsce niewiele. Dlatego liczba lokalnych zapytań, związanych z wynajęciem adwokata w danym mieście, wciąż rośnie. W przypadku Jeleniej Góry są takie hasła, jak “dobry adwokat Jelenia Góra opinie”, “adwokat Jelenia Góra sprawy rozwodowe”czy “adwokat rozwód Jelenia Góra”.

Rozwód Jelenia Góra i cały kraj — statystyki

W 2018 roku orzeczono prawie 63 000 rozwodów. Niestety, za każdą z tych liczb kryją się często trudne emocje, konflikty i wielomiesięczna bataille. Dlatego większość osób decyduje się na skorzystanie z pomocy adwokata. Naszym zadaniem jest nie tylko wywalczenie korzystnych warunków dla naszego klienta, ale także zakończenie sprawy jak najszybciej, dzięki czemu zminimalizujemy koszty emocjonalnych i psychicznych Z doświadczenia wiemy, że ciągnąca się w nieskończoność sprawa rozwodowa, nie służy ani małżonkom, ani ich dzieciom.

Dobry adwokat od rozwodów Jelenia Góra — dlaczego nasza kancelaria

Prowadzimy sprawy naszych klientów, dążąc do wypracowania kompromisu, który pozwoli zwaśnionym stronom spojrzeć sobie w oczy i podać ręce. Wierzymy, że rozwód nie musi oznaczać wieloletniej, kosztownej batalii sądowej. Prowadzenie spraw rodzinnych nie powinno być prowadzone z negatywnym nastawieniem, a mieć przede wszystkim na względzie dobro dzieci. Zachęcamy i pomagamy w wypracowaniu postaw obu stron procesu, które pozwolą na zachowanie zgodnych i pokojowych relacji.Tam jednak gdzie nie jest możliwe wypracowanie ugodowego rozwiązania, bierzemy na siebie ciężar prowadzenia sprawy i walczymy o rację naszych klientów.

Dobry adwokat rodzinny Jelenia Góra — w czym możemy pomóc

Zajmujemy się nie tylko sprawami rozwodowymi, ale szeroko rozumianym, prawem rodzinnym.
Zakres naszych usług obejmuje sprawy o:

  • rozwód
  • alimenty
  • władzę rodzicielską i kontakty
  • ustalenie ojcostwa i roszczenia z tym związane
  • zaprzeczenie ojcostwa
  • ustanowienie rozdzielności majątkowej między małżonkami
  • zezwolenie na zawarcie związku małżeńskiego
  • ustanowienie opieki
  • rozstrzygnięcia o istotnych sprawach rodziny
  • przysposobienie.

Zdajemy sobie sprawę, że każda z tych spraw wymaga nie tylko gruntownej wiedzy z zakresu prawa rodzinnego, ale przede wszystkim — delikatności, wyczucia i zrozumienia. Dlatego do każdej z nich podchodzimy indywidualnie. Dostrzegamy nie tylko przepisy i paragrafy. Nasi klienci to nie kolejne przypadki czy sprawy do rozwiązania, ale ludzie. Ojcowie i matki, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Rodziny, którym chcemy pomóc.

Alimenty Jelenia Góra — nie tylko na dziecko

Alimenty powszechnie kojarzą się że świadczeniem na niepełnoletnie dziecko, po rozwodzie rodziców. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że o alimenty można wnioskować również w czasie trwania związku, np. jeśli jedno z rodziców przestało łożyć na dziecko. Co więcej — o świadczenie alimentacyjne może wnioskować jeden z małżonków. Nie na dziecko, ale na siebie. To jednak nie wszystko, o alimenty może starać się również rodzic, który znalazł się w trudnej sytuacji materialnej. Wówczas osobą zobowiązaną do alimentacji może być pełnoletnie dziecko. Bez względu na to, czy chodzi o alimenty na dziecko, czy na osobę dorosłą, zawsze analizowana jest sytuacja obu stron. Mamy tu na myśli przede wszystkim dochód, możliwości zarobkowe, wydatki, zobowiązania oraz potrzeby zainteresowanych stron.

Dobry adwokat rodzinny Jelenia Góra i cały Dolny Śląsk

Jak widać na przykładzie świadczenia alimentacyjnego, prawo rodzinne jest niezwykle złożone. Dlatego, przed każdą tego typu sprawą warto skonsultować się z prawnikiem. Jeśli uznasz, że to koniecznie, może reprezentować Cię na sprawie. Jeśli natomiast wolisz sam lub sama występować przed sądem, takie konsultacje pomogą Ci się dobrze przygotować. Działamy praktycznie na terenie całego Dolnego Śląska (nie tylko w Jeleniej Górze), dlatego możemy reprezentować Cię w sądzie na terenie niemal całego województwa. Jeśli potrzebujesz wsparcia podczas rozprawy rozwodowej alimentacyjnej lub innej z zakresu prawa rodzinnego, napisz do nas lub skontaktuj się drogą telefoniczną. Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest dobre wyjście i my je znajdziemy.

Skontaktuj się z nami
OWO Adwokaci

biuro@owo-adwokaci.pl

Adwokat Artur Obarzanek

tel: +48 606 371 452

Adwokat Aleksandra Włodarczyk - Ochenkowska

tel: +48 794 984 811

Adwokat Kamil Ochenkowski
tel: +48 605 167 551

Formularz kontaktowy
phone-handsetcrossmenuarrow-right