Stalking - uporczywe nękanie

Specjalizujemy się w sprawach dotyczących przestępstwa stalkingu

Nasza oferta

.

Kancelaria OWO- Adwokaci specjalizuje się w prowadzeniu spraw karnych w tym postępowań dotyczących uporczywego nękania. Obsługą procesów karnych zajmuje się adw. Artur Obarzanek. Pomaga swoim klientom uwolnić się od prześladujących stalkerów. Przygotowuje w ich imieniu zawiadomienia o przestępstwie oraz wspiera we wszystkich czynnościach na każdym etapie postępowania, aż do uzyskania wyroku skazującego. Uczestniczy w każdym przesłuchaniu z udziałem klientów oraz pomaga gromadzić potrzebny materiał dowodowy. Adwokat jest w stałym kontakcie z prokuraturą i policją oraz uczestniczy w rozprawach przed sądem, jako pełnomocnik oskarżycielki posiłkowej.

W czym się 
specjalizujemy?

.

Często pokrzywdzeni przeżywają trudy związane przykładowo z zachowaniem byłego partnera nie mogącego pogodzić się z rozstaniem. Zastanawiają się wówczas czy da się coś z tym zrobić i czy „jego” zachowanie jest normalne lub też podlega karze. Takie właśnie sytuację mogą stanowić przykład stalkingu, czyli przestępstwa z art. 190a § 1 kodeksu karnego. Stalking polega zasadniczo na uporczywym nękaniu, czyli ustawicznym trapieniu, dokuczaniu czy niepokojeniu pokrzywdzonego lub pokrzywdzonej, skutkującym przykrością po stronie ofiary, wyrządzeniem jej krzywdy lub spowodowaniem dyskomfortu. Owe nękanie musi polegać na podejmowaniu przez sprawcę czynności w szczególności powtarzalnych, odbieranych przez pokrzywdzonych, jako dręczenie, skutkujące wywołaniem poczucia zagrożenia lub naruszeniem prywatności.

Pokrzywdzeni niejednokrotnie zwracają się z pytaniem "jak udowodnić nękanie" lub "jak złapać stalkera". Na naszej stronie znajdziecie bazę wiedzy na ten temat. Odpowiadamy także na pytanie "czym jest cyberstalking", czy "kim jest przeciętny stalker".

Pamiętaj, jeżeli jesteś ofiarą stalkingu lub ktoś z Twoich bliskich padł ofiarą stalkera nie bój się poprosić o pomoc. Uporczywe nękanie to przestępstwo, a sprawca winien za nie ponieść karę.
Jeżeli szukasz profesjonalnej pomocy w tym zakresie, zachęcamy do kontaktu!

Działamy na terenie całego województwa dolnośląskiego, a siedziby naszej kancelarii mieszczą się w Jeleniej Górze i Wrocławiu. Spotkania i porady prowadzimy również on-line w drodze wideokonferencji.

Skontaktuj się z nami
OWO Adwokaci

biuro@owo-adwokaci.pl

Adwokat Artur Obarzanek

tel: +48 606 371 452

Adwokat Aleksandra Włodarczyk - Ochenkowska

tel: +48 794 984 811

Adwokat Kamil Ochenkowski
tel: +48 605 167 551

Formularz kontaktowy
phone-handsetcrossmenuarrow-right