Aktualności

10 marca, 2020

Dobry prawnik – Jelenia Góra

10 marca, 2020

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, wspólnikiem małej spółki, czy prezesem prężnie rozwijającego się przedsiębiorstwa, może się zdarzyć, że będziesz potrzebować pomocy doświadczonego i wykwalifikowanego adwokata. Wszystko to dlatego, że każdy z nas niemal codziennie ma styczność z prawem: idąc na przystanek autobusowy w Jeleniej Górze, przekraczając dozwoloną prędkość czy podpisując umowy. Każda z tych czynności jest związana z różnymi konsekwencjami prawnymi, których być może nawet nie jesteśmy do końca w pełni świadomi.

Dla osób, które nie mają na co dzień kontaktu z prawem, zagadnienia prawnicze mogą wydawać się bardzo zawiłe oraz skomplikowane. Dlatego, jeśli będziemy potrzebować pomocy prawnej, warto zatroszczyć się o znalezienie dobrego adwokata, wyspecjalizowanego w określonej dziedzinie.

Czym powinien wyróżniać się dobry adwokat (Jelenia Góra)?

Podstawową kwestią, którą warto kierować się przy wyborze odpowiedniego prawnika, powinny być przede wszystkim posiadane przez niego kompetencje. Prawo jest niezwykle rozległą dziedziną, dlatego do prowadzenia postępowań sądowych niewystarczające jest ukończenie studiów prawniczych. Dobry adwokat powinien mieć doświadczenie i specjalizować się w konkretnym dziale prawa. Należy pamiętać, że nie istnieją ludzie, którzy znają się na wszystkim. Dlatego, specjalista twierdzący, że jest w stanie zająć się każdą sprawą, może okazać się osobą niegodną zaufania.

W naszej kancelarii posiadamy adwokatów z Jeleniej Góry i Wrocławia, którzy specjalizują się m.in. w:

  • Sprawy gospodarcze – Specjalizujemy się w prowadzeniu procesów gospodarczych. Stronami tych postępowań są przedsiębiorcy, na których przepisy prawa nakładają wiele restrykcyjnych obowiązków, które nie występują w przypadku osób fizycznych.
  • Prawo karne – Prowadząc sprawy z zakresu prawa karnego, łączymy wysoki poziom zaangażowania cechujący się aktywną postawą adwokata z ugruntowaną i stale aktualizowaną wiedzą merytoryczną.
  • Prawo rodzinne – Jest to dziedzina, w której Klient powinien w sposób szczególny polegać na swoim adwokacie. Sprawy rodzinne potrafią być skomplikowane, ale przede wszystkim obciążone dużym bagażem emocjonalnym. Poprzez rozmowę pragniemy zapewnić wsparcie i pomoc. Słuchamy naszych Klientów i ich potrzeb.
  • Prawo administracyjne – Zajmujemy się doradztwem i reprezentacją naszych Klientów w zakresie prawa administracyjnego.
  • Reprezentacja sądowa i pozasądowa – Zapewniamy naszym Klientom reprezentację w sądzie, ale również wierzymy w możliwość zakończenia sprawy bez wizyty na sali sądowej.
  • Odszkodowania – Jest to rodzaj spraw, z którymi najczęściej przychodzą do nas nasi Klienci. Nie tylko pociągniemy sprawcę szkody do odpowiedzialności, ale uzyskamy odpowiednie odszkodowanie i zadośćuczynienie.
  • Prawo spadkowe – Pomoc adwokata w sprawach spadkowych często jest potrzebna w chwilach trudnych, dlatego poprowadzimy Twoją sprawę tak, aby angażowała Ciebie w jak najmniejszym stopniu. Wszelkie formalności zostaw nam.
  • Prawo budowlane – Sprawy budowlane stanowią jedną z głównych specjalizacji naszej Kancelarii.

Adwokat Jelenia Góra – kontakt

Zachęcamy Państwa do oddawania Waszych problemów w nasze ręce, by odnaleźć dla nich najlepsze rozwiązania. Zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami
OWO Adwokaci

biuro@owo-adwokaci.pl

Adwokat Artur Obarzanek

tel: +48 606 371 452

Adwokat Aleksandra Włodarczyk - Ochenkowska

tel: +48 794 984 811

Adwokat Kamil Ochenkowski
tel: +48 605 167 551

Formularz kontaktowy
phone-handsetcrossmenuarrow-right